БЛОК НОВОСТЕЙ


Показаны записи 1-20 из 45.
blog
Новости

Империя зла18.01.2024

 • 18.01.2024

 

blog
Новости

День пам'яті про голодомор в україні. 25.11.2023

 • 25.11.2023

День пам’яті про голодомор в Україні - це національний день скорботи, який відзначається щорічно в четверту суботу листопада. У цей день українці вшановують пам’ять мільйонів своїх співвітчизників, які загинули від голоду, спровокованого комуністичною владою СРСР у 20-му столітті. Найбільш трагічним був голодомор 1932-1933 років, який визнаний геноцидом українського народу.
Голодомор 1932-1933 років був наслідком репресивної політики колективізації, хлібозаготівлі та дискримінації української культури, яку проводила сталінська влада. Її метою було зламати волю українців, позбавити їх національної свідомості та боротьби за незалежність. Влада встановила надмірні плани хлібозаготівлі, конфіскувала продовольство, заборонила виїзд з сільської місцевості, блокувала допомогу голодуючим, запровадила терор і репресії проти селян, інтелігенції, церкви та громадських діячів.
Внаслідок цього в Україні виник страшний голод, який забрав життя щонайменше 3,9 мільйона людей, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень. Деякі дослідники називають більші цифри, до семи мільйонів. Голодомор став однією з найбільших трагедій у світовій історії, порівнянною з Голокостом та Руандським геноцидом.
Голодомор був прихований від світу радянською пропагандою, яка заперечувала його існування та намагалася знищити свідчення та документи. Проте з часом правда про голодомор стала відома завдяки свідкам, дослідникам, журналістам, дипломатам та громадським організаціям. У 2006 році Верховна Рада України офіційно визнала голодомор геноцидом українського народу, а у 2010 році Апеляційний суд Києва довів геноцидний характер голодомору та намір Сталіна та його соратників знищити частину української нації. Голодомор також визнали геноцидом 20 держав світу, а також Ватикан.
День пам’яті про голодомор в Україні - це день скорботи, але і день гідності, сили та єдності українського народу. У цей день громадяни відвідують поминальні богослужіння, ставлять символічні горщики з зерном та свічки до пам’ятників жертвам голодоморів, беруть участь у церемоніях та акціях, присвячених пам’яті загиблих. О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам або запалюють їх у своїх вікнах.
День пам’яті про голодомор в Україні - це день, коли ми повинні пам’ятати про нашу історію, нашу трагедію, нашу боротьбу, нашу перемогу. Це день, коли ми повинні вшановувати пам’ять наших предків, які віддали своє життя за нашу свободу, нашу незалежність, нашу націю. Це день, коли ми повинні бути разом, бути сильними, бути гордими, бути українцями.

blog
Новости

У Польщі спалили "швидкі" для України. 7.03.2023

 • 7.03.2023

У Польщі спалили "швидкі", які призначалися для України

Одна машина швидкої допомоги повністю згоріла, а інша серйозно пошкоджена в результаті підпалу, що стався перед будівлею уженда Радлова (Малопольське воєводство). Машини повинні були відправитися в складі гуманітарного конвою з Польщі в Україну разом з іншими автомобілями цього типу.

По камерах відеоспостереження вдалося вирахувати підозрюваного. Ним виявився 35-річний місцевий житель, який раніше вже притягувався за аналогічний злочин у 2019 році.

blog
Новости

За рік війни, скільки український дітей народилося в Польщі?2.03.2023

 • 2.03.2023

За останній рік у Польщі народилося 4306 українських дітей

За останніми даними Національного фонду охорони здоров'я Польщі, за останні 12 місяців у польських лікарнях народилося 4306 українських дітей. Однак ці дані не враховують попередню еміграцію (військову та економічну), тому ця кількість може бути ще вищою.

- Ймовірно, минулого року ця цифра перевищила сім тисяч, а у 2021 році, щодо якого у нас є дані, у нас вже є 6,5 тисяч, — сказав проф.Петро Шукальські з кафедри соціології соціальних структур та змін Лодзинського університету.

blog
Новости

Українські війскові навчаються в Польщі. Опановують танки леонард і інші...2.03.2023

 • 2.03.2023

Українські солдати прилетіли до Польщі на тренування. "Вони швидко розуміють, що відбувається"» - сказав Дуда

На полігоні в Свентошуві в Нижній Сілезії почалося навчання українських військовослужбовців експлуатації танків "Леопард" з Польщі, Канади, Німеччини та Норвегії. "Навчання триватимуть місяць, але вони швидко розбираються в тому, що відбувається», - сказав президент Анджей Дуда, який відвідав полігон у понеділок під час українських навчань.

"Це не перша група з України, яка буде тут тренуватися. Сюди вже давно приїжджають українські військові, це один з декількох таких центрів в Європі, аналогічний діє, наприклад, в Німеччині», — заявив президент Анджей Дуда. У Свентошуві, крім польських танків "Леопард", вже є 4 машини, які Канада подарувала Україні кілька днів тому. Останні кілька днів військові літаки доставляли їх до Вроцлава, звідки вони відразу відправлялися на полігон.

"Танкісти роблять на них вправи. Також в корпусах є симулятори стрільби і навігації. Там вже навчаються українські танкісти. Вони навчені повній експлуатації обладнання, включаючи ремонт. Вони також вчаться працювати в команді", - додав Анджей Дуда. Українців навчають у Свентошуві інструктори з Польщі, Канади та Норвегії.

blog
Новости

Польща може повністю закрити кордон з Білорусією. 28.02.2023

 • 28.02.2023

Заступник міністра внутрішніх справ і адміністрації Мацей Вонсік заявив в ефірі Польського радіо, що Польща не може не діяти перед обличчям переслідування поляків і допускає, що не буде ніякого прикордонного руху з Білоруссю.

"Ми не можемо без будь-яких дій дивитися на те, що Лукашенко робить з польською меншиною», — 
сказав він, маючи на увазі вирок до 8 років позбавлення волі для Анджея Почобута, одного з лідерів польської меншини.

Заступник міністра також заявив, що польська влада враховує і не виключає повного закриття кордонів з Білоруссю.

При цьому він запевнив, що у разі виникнення такої ситуації польські підприємці зможуть розраховувати на компенсацію можливих фінансових втрат.

Міністр Вонсік заявив, що Польща готова до різних сценаріїв «навіть чорних».

"Я не виключаю, що в ситуації не буде ніякого прикордонного руху з Білоруссю", - сказав він.

Водночас Мацей Вонсік послався на ситуацію на кордоні з Кенігсберзькою областю (Калінінград – Рос.), де польські служби розширюють тимчасовий бар'єр,
аналогічний тому, який був від кордону з Білоруссю.

Заступник голови МВС підкреслив, що ці дії спрямовані на захист від можливих гібридних дій з боку Росії. У контексті прикордонного бар'єру та нових 
елементів захисту Вонсік зазначив, що вони встановлюються не в контексті «можливого вступу Білорусі у війну», а для запобігання «можливого перетину кордону на службовому транспортному засобі».

Нагадаємо, минулого тижня глава Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Маріуш Каміньський прийняв рішення про закриття руху на останньому вантажному 
переході Кукуріки-Козловиці. В даний час на польсько-білоруському кордоні є один пункт реєстрації для легкових автомобілів Тересполь-Брест.

blog
Новости

98 польський поліцейських розміновували Київську область.23.02.2023

 • 23.02.2023

98 польских поліцейських протягом п’яти місяців займались розмінуванням Київської області.
Їхня місія була таємною. Вони прибрали близько двох тисяч вибухонебезпечних предметів і розчищали один із аеропортів під Києвом. Місія успішно повернулася до Польщі.

blog
Новости

Польща підтримає швидкий вступ України до ЕС.23.02.2023

 • 23.02.2023

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моревецький заявив, що "Євросоюз повинен зрозуміти важливість подій, що відбуваються і змінити ставлення до процедури розширення Євросоюзу для швидкого вступу України в ЄС". Про це він заявив 18 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки.

Політик підкреслив, що українці зараз захищають всю Європу ціною свого життя. "Ми не можемо протидіяти тому, що відбувається в Україні через звичний або майже звичний процес вступу [України в ЄС]. Тому ми повинні почати думати новим чином, нестандартно", – заявив він.

Прем'єр вважає, що європейська система в принципі потребує реформи. "Зараз ми знаходимося в поворотному моменті історії, коли нам необхідно змінити практично все в Європі. У тому числі-створивши новий процес в Україні, прискорений шлях. Як це буде виглядати в результаті, я не знаю. Але якщо говорити про те, чи підтримую я відхід від звичних правил, моя відповідь – так, тому що зараз на наших очах відбуваються екстраординарні події", – сказав прем'єр-міністр Польщі.

blog
Новости

Українцям у Польщі дозволили не обмінювати водійське посвідчення і не тільки...16.02.2023

 • 16.02.2023

Українцям у Польщі дозволили не обмінювати водійське посвідчення, термін дії якого закінчився, а також їздити на авто з українськими номерами. 

Згідно з внесеними змінами до Закону" про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території цієї держави", українське водійське посвідчення вважається дійсним у Польщі до 31 грудня 2023 року, навіть якщо термін його дії закінчився.  Те ж стосується і реєстрації автомобіля.

Громадяни, які в'їхали на територію Польщі автомобілем на державних реєстраційних номерних знаках України та мають свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, видані в Україні, можуть вільно пересуватися територією цієї країни до 31 грудня 2023 року без виїзду в Україну.

Зміни стосуються тих громадян, що приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року.

Новости

Військова база США вже функціуонує в Вроцлаві7.02.2023

 • 7.02.2023

 

У ніч з суботи на неділю до Вроцлава прибув черговий Boeing C-17 Globmaster. Це величезна машина, здатна розмістити на своєму борту навіть танки і бронетранспортери. Останнім часом подібні літаки регулярно приземляються у Вроцлаві. Так само, як і легкові машини, які надходять до Польщі з найбільших військових баз США. "Наші війська регулярно переміщуються в ключові центри регіону і назад. З міркувань безпеки ми не публікуємо інформацію про конкретні рейси, пересування військ і деталі операції. Це наша політика", - пояснює Майкл Пінтагро, командувач ЗС США на східному фланзі НАТО.

 

У Вроцлав будуть доставлятися великі війскові вантажі з США в Європу. Тут їх перевантажать в літаки поменше і перевезуть на бази НАТО по всьому континенту. Але тут здійснюються не тільки логістичні операції. У Вроцлаві також проходять навчання для американських солдатів. 

 

Величезні НАМЕТОВІ зали, польова кухня, вбиральні, душові та пральня були побудовані спеціально для американських солдатів у казармах на Вроцлавському військовому аеродромі. Одночасно в казармі можуть проживати до 450 осіб.

 

На даний момент база у Вроцлаві все ще знаходиться в зародковому стані. Щотижня у Вроцлаві приземляється кілька американських військових літаків. Незабаром їх стане набагато більше-спеціально для цього в аеропорту проводиться реконструкція, яка дозволить приймати ще більші літаки і збільшувати їх кількість. Додатковий перон розрахований на одночасне розміщення 12 потужних літаків, таких як Boeing C-17 Globmaster, АН-124 Руслан і Boeing 747 Jumbo Jet, Boeing 787.

blog
Новости

Смерть посіпакам...3.02.2023

 • 3.02.2023

 

Ніч 16 жовтня 1946 рік. Нюрнберг. До шибениці підводять 10 осіб. Вцілілі-вершки Третього Рейху. Вони засуджені Міжнародним трибуналом і засуджені до вищої міри покарання. 

 

Серед засуджених до смерті, крім прямих учасників нацистського терору виявився Юліус Штрейхер, редактор і видавець газети der Stürmer (Штурмовик). За своє життя він не вбив жодної людини і можливо "з мухами дружив". Разом з тим, він був визнаний винним у смерті мільйонів.

 

 51-річний журналіст, був єдиним, кого судили не за військові злочини, а виключно за пропаганду геноциду, за допомогою публікацій людиноненависницьких статей, повних брехні і наклепів.

 

Таким чином, найгучніший судовий процес в історії людства поставив знак рівності між насильниками, на чиїх руках кров мільйонів невинних жертв і «мирним» трудівником мас-медіа, на чиїх руках, ну хіба що чорнило, та пил бібліотек. 

За життя Штрейхер зумів вбити в голову мільйонів німців страшну формулу ненависті, яка коштувала загибелі шести мільйонам європейського єврейства і мук мільйонам тих, хто всім смертям на зло вижив. На всіх перших шпальтах свого видання, він вивішував у вигляді слогана фразу Die Juden sind unser Unglück (євреї наше нещастя)

 

Голокости, геноциди, голодомори приходять в наш будинок не спонтанно. Їх методично, вбиваючи кліше і штампи, приводять в наш будинок Штрейхери, Кисельові, Соловйові, Скабеєві та інші акули пера.

blog
Новости

Британія пропонує Польщі збудувати завод з виробництва зброї для України.30.01.2023

 • 30.01.2023

Великобританія пропонує побудувати завод з виробництва зброї для України на території Польщі.

Глава комітету з оборони парламенту Великобританії Тобіас Еллвуд вважає за необхідне створення в Європі нового підприємства з виробництва зброї для України. 

За його словами, уряди західних країн продемонстрували недолік стратегічного прогнозування, щоб ефективно допомогти Україні "вижити і процвітати". Рішення про постачання бойових танків, на його думку, правильне, але "нестійке" через складні ланцюжків передачі танків і боєприпасів до них.

"Це просто неможливо в довгостроковій перспективі. Танки сьогодні-так. Але нам потрібна довгострокова стратегія, щоб переконатися, що Україна може захистити себе", – сказав він.

Еллвуд зазначив, що на тлі скорочення запасів у західних арміях необхідно створити в Польщі великий завод з виробництва озброєнь. Це могло б допомогти перетворити українські Збройні сили на "більш незалежні".

"Давайте зробимо це для України, щоб вона могла закуповувати власне обладнання у відповідності зі своїми специфікаціями – можливо, стандартами НАТО – і мати постійно захищений ланцюжок поставок", – заявив депутат парламенту.

Він додав, що переговори з Польщею про розміщення такого об'єкта вже почалися. Елвуд вважає, що Великобританія повинна взяти на себе провідну роль у цьому проекті. Він також припустив, що на заводі можна буде виробляти танки Leopard 2 за ліцензією від Німеччини. Це значно послабить тиск на західні збройові компанії, які намагаються впоратися з потребами війни в Україні і необхідністю поповнення запасів у Збройних силах НАТО, сказав він.

blog
Новости

Польскі спецслужби будуть перевіряти, що ви робите в Інтернеті. 25.01.2023

 • 25.01.2023

Польскі спецслужби будуть перевіряти, що ви робите в Інтернеті. 

Зміни в законі Про електронні комунікації та нові поліцейські інструменти для стеження дозволять спецслужбам перевіряти, що ви робите в Інтернеті.

12 січня в Сеймі відбулося перше читання нового закону Про електронні комунікації. Теоретично, регламент повинен виконувати рекомендації ЄС, але практично, на останньому етапі роботи уряду в проект були додані положення, прийняття яких може привести до нових можливостей стеження за суспільством. 

Стаття 43 зобов'язує операторів надавати службам доступ до даних користувачів. Вимога повинна бути виконана протягом 24 годин без судового розгляду і без уточнення обставин, при яких служби можуть отримувати приватні дані користувачів мережі. Є сумніви в швидкому темпі роботи над проектом, який з обґрунтуваннями становить 3500 сторінок; сам законопроект - 316 сторінок. На думку Асоціації Cyfrowa Polska, зміни можуть "призвести до порушення прав і конституційно гарантованих свобод". 

Поліція придбала ліцензію на шпигунський інструмент ізраїльської компанії Cellebrite, який дозволяє копіювати дані з пристрою або зламувати блокування (пароль, PIN-код і т.д.), дозволяє зчитувати хмарні дані з месенджерів, таких як Facebook, Twitter, WhatsApp. Поліція зможе відстежувати, що ви робите в Інтернеті, що Вам подобається, що Ви коментуєте та багато іншого. Вони також зможуть відстежувати місцезнаходження Користувача пристрою в режимі реального часу. 

blog
Новости

Все найкраще з інтернету3.01.2023

 • 3.01.2023

Еволюція мистецтва і технологій 

 

blog
Новости

 Павел Кучинский (Paweł Kuczyński) в своих рисунках воссоздает все то, что творится в современном мире.12.12.2022

 • 12.12.2022

Павел Кучинский — польский художник. Получил известность за свои сатирические иллюстрации о современном обществе и жизни. Размышляет в на тему пороков современного общества, таких как бедность, нищета, жестокость, экологические катастрофы и войны.

 

 Павел Кучинский (Paweł Kuczyński) в своих рисунках воссоздает все то, что творится в современном мире. Наверное, поэтому  его произведения пользуются такой огромной популярностью, ведь все больше людей понимают, что в нашем обществе абсурдных явлений хоть отбавляй.

 

blog
Новости

Tax Free. Как вернуть часть средств за купленные товары?9.12.2022

 • 9.12.2022

Как оформить Tax Free и вернуть часть средств за купленные в Польше товары

Иностранцы из-за ЕС имеют право на возмещение налога VAT за приобретенный в Польше товар. Этот налог идет на содержание территорий и общин, к которым приезжие туристы не имеют никакого отношения.
Как сообщает Yavp.pl, возмещению VAT подлежат товары, приобретенные в торговых точках с соответствующей пометкой – зеленый логотип TAX FREE. Минимальная сумма покупки-200 злотых одним чеком.

Процесс оформления TAX FREE

О возможности возврата VAT следует поинтересоваться у продавцов, поскольку магазины одной сети могут возвращать налог или нет. Продавец должен выдать электронный документ TAX FREE на ваш емейл, например, в формате pdf, или его распечатку обязательно с печатью магазина. Копия также автоматически направляется на границу - при выезде пограничникам нужно будет показать свой экземпляр до прохождения контроля. При этом надо отметить, каких товаров из перечня нет, а те, которые есть – предъявить по требованию. 


На распечатке TAX FREE на границе ставят штамп POLSKA-CŁO на запрос путешествующего. С этим документом нужно будет лично прийти к продавцу при следующем визите в Польшу и получить полное возмещение VAT наличными.Если человек имеет документы TAX FREE, выданные в другом государстве-члене ЕС и покидает территорию Европейского Союза через польскую границу, подтверждением вывоза товара в этом случае будет оттиск штампа POLSKA-CŁO.

Если печатный документ TAX FREE был получен в Польше, но человек покидает территорию Европейского Союза не из Польши, подтверждение вывоза товаров выдается в соответствии с действующими в той стране правилами.
Важно! Получить возмещение VAT по TAX FREE можно только, если вывезти купленный товар из Польши или ЕС в течение 3-х месяцев.
Возврат средств VAT

Получить часть средств можно двумя способами – безналичным или наличными непосредственно в месте продажи. С момента покупки до момента возврата налога должно пройти не более 10 месяцев, однако этот срок может корректироваться продавцом и часто в сторону уменьшения – это надо уточнять при приобретении товаров.В цене каждого товара обязательно включена стоимость налога VAT. Базовая ставка налога VAT в Польше-23%. Однако на некоторые товары могут начисляться ставки налога 8% и 5%.

Товары со ставками налога VAT

Ставка 23%

товары для дома;
бытовая техника;
компьютеры и электроника;
мобильные телефоны;
строительные материалы;
строительные инструменты;
посуда;
музыкальные инструменты;
бытовая химия;
мебель;
одежда и обувь (в т. ч. детские);
духи и косметика;
спортивные товары;
детские игрушки;
алкогольные и слабоалкогольные
напитки;
шоколад и шоколадные изделия.

Ставка 8 % 

тропические фрукты и цитрусовые (ананасы, апельсины, мандарины, грейпфруты, и др.)
детское питание;
одноразовые подгузники;
консервированные овощи.

Ставка 5 %

книги и журналы, другая печатная продукция.
Как вернуть VAT через посредника Global Blue

Крупнейший оператор-посредник, через который можно вернуть VAT на банковский счет, это Global Blue. Комиссия сервиса может составлять вплоть до 45% от размера возмещения. На территории Польши эта компания имеет свои офисы, а в Украине, Беларуси и России выплаты осуществляются через сеть финансовых партнеров. Через Global Blue деньги можно получить как самостоятельно, так и оформив доверенность на другого человека.
Важно! Получить средства от компании Global Blue можно до истечения 7 (седьмого) месяца, который наступает после месяца, в котором была сделана покупка.

В Польше пункты возврата Tax-Free компании Global Blue расположены в крупнейших пунктах пересечения вдоль восточной границы страны, в аэропортах или торговых центрах приграничных городов. Если вы имеете форму Tax-Free, оформленную на бланке компании Global Blue, то во время пребывания в Польше можете обратиться за возмещением налога VAT в одно из отделений вблизи границы с Украиной - в городах Долгобичув (Dolhobyczow), Люблин (Lublin), Гребенное (Hrebenne), аэропорт Люблин-Свіднік, Перемышль (Пшемысль), Зосин (Zosin).

Сейчас в Украине только одно финансовое учреждение помогает людям получать возмещение по системе Tax Free через компанию Global Blue. В роли банка-партнера выступает «Правэкс-банк». В карантин чеки принимаются к возмещению только по истечении двухнедельного срока с момента пересечения границы. 

Как сообщили Yavp.pl в одном из киевских отделений, с собой необходимо иметь два паспорта – внутренний и заграничный, а также надлежащим образом оформленные чеки и документ Tax-Free с печатью таможни. Если заявитель желает получить возмещение наличными – в данном случае злотые будут конвертироваться в гривны – при сумме более 15 евро будет взиматься комиссия в размере 3 евро за каждый чек. Если возмещение на банковскую карту-дополнительно комиссия не удерживается.
Поскольку компания Global Blue является посредником, то в качестве комиссионного вознаграждения забирает часть суммы возмещения. Своим клиентам она предлагает выплаты согласно таблице возвратов. Величина выплаты зависит от суммы покупки и ставки VAT, которая применяется к тому или иному виду товара.

Например, если стоимость товаров составляет 495 злотых, и все они имеют ставку VAT на уровне 23%, то компания Global Blue вернет вам 53 злотых. Поэтому в случаях, когда сумма покупки близка к верхней границе, выгодно взять какую-то безделушку (батарейки, носки и т.п.) чтобы общая стоимость приобретенного стала немножко больше следующий минимальный порог. В этом случае стоимость «лишнего» товара перекроется увеличенной суммой возмещения.

Компания Global Blue возвращает наличными лишь до 1500 евро в пределах одной формы Tax Free. Кроме того, при получении наличными более 50 евро с одного ваучера Tax Free, взимается дополнительная комиссия 3 евро. Если сумма возврата превышает 1500 евро с одной фактуры, или Вам просто удобней получать деньги в безналичной форме, то выплаты будут производиться на банковскую карту платежных систем Visa International, MasterCard International и American Express в размере не более 5000 евро за одну форму Tax Free.

Новости

6 грудня-Миколайки або День Святого Миколая. Mikołajki9.12.2022

 • 9.12.2022

6 грудня в Польщі відзначаються Миколайки або день Святого Миколая. Це день, коли прийнято обмінюватися подарунками, радувати своїх друзів і близьких і просто насолоджуватися передріздвяною атмосферою.

Responsive image


У Польщі традиція святкувати День Святого Миколая сягає глибоко в середньовіччя. Цей день вважають світлим святом, в який крім подарунків слід здійснювати добрі вчинки і допомагати всім нужденним.
Традиція свята сягає корінням у середньовіччя. Житіє святого Миколая, Миколи Чудотворця, оповите безліччю легенд. Він народився між 280 і 286 роками нашої ери, був обраний єпископом у 300-му році і помер 6 грудня 342 року. Він вважається покровителем мореплавців і дівчат на виданні. Є сказання про те, як корабель, на якому єпископ Микола Мирлікійський здійснював паломництво до Єрусалиму, ледь не зазнав аварії, але всіх врятували молитви священнослужителя.

Responsive image

Згідно з давньою легендою, приблизно в 270 році священик Микола служив в невеликому містечку в церкві і дізнався про біду бідняка, який не міг утримувати сім'ю і був змушений продати своїх трьох красунь дочок в один з публічних будинків.
Оскільки сам Микола був з багатої і заможної родини, гроші для нього були не проблема. Дізнавшись про нещастя віруючого парафіянина, священик вирішив йому допомогти. Якось вночі Микола прийшов у двір батька тих трьох дочок і кинув у вікно мішок із золотом. Батько розплатився з боргами і таким чином врятував своїх дочок від ганьби. Можливо, від цієї легенди пішла традиція в ніч з 5 на 6 грудня підкидати подарунки для дітей під подушку, в чоботи або в спеціально підвішені шкарпетки. Таємними подаруночками і сюрпризами обмінюються в цей день і дорослі.
Після смерті батьків Микола розпорядився своєю спадщиною і віддав всі гроші бідним і нужденному. Звідси і пішло повір'я, що Микола дарує подарунки і допомагає людям.

Responsive image

Образ святого-дарувальника отримав червоне вбрання від свого прототипу-єпископа, з впливом століть воно перетворилося в зимову червону шубу і ковпак з білою облямівкою. Сучасним своїм виглядом Святий Миколай або Миколай зобов'язаний персонажу, який в 1930 році створив художник Фред Мізен для реклами Coca-cola.

Responsive image


Раніше дітям потрібно було заслужити подарунки від св.Миколая: добре себе вести, слухатися старших. Ті, хто не отримав подарунка або кому дісталася символічна гнила картоплина 6 грудня, міг ще виправитися до Різдва. У колишні часи всі діти твердо знали, що вночі Святий Миколай заглядає у вікна і кладе подарунки тільки в начищені черевики. А до XIX століття завзяті пустуни замість подарунка знаходили в черевичці наказ як слід себе вести, щоб роздобрити святого і отримати свій заповітний подарунок.
Оскільки до Різдва ще більш, ніж два тижні, і в будинках ще зазвичай немає ялинок, польські батьки залишають подарунки своїм маленьким непосидам під подушкою, в шкарпетці або ж в черевичці.
6 грудня вважається днем смерті Святого Миколая і вихваляння його на землі. Взагалі в Польщі ставлення до цього свята особливе. Поляки вірять, що Микола має особливу протегуючу силу, яка всім допомагає і захищає. Про це свідчить кількість храмів, названих на честь святого, які розташовані практично в кожному польському місті.

Responsive image

З приходом грудня польські міста, торгові центри, магазини і ресторани перетворюються на справжню казку. Всюди прикрашають ялинки, вішають вогники, розставляють оленів і Дідів Морозів, продають солодощі і оголошують Різдвяні акції. А в кав'ярнях з'являються напої зі смаком пряників та інших різдвяних прянощів, які зігрівають в один з холодних зимових днів.
У школах і університетах Польщі дітей і студентів пригощають пончиками та іншими солодощами, готують чай і варять каву. У державних організаціях та установах працівники отримують шоколадні подарунки для своїх дітей та вітальні листівки від шефа та колег. Все це здорово піднімає настрій і з головою занурює в святкову атмосферу.
Раніше в Польщі культ Св.Миколая був дуже популярний. Цілих 327 костелів носять його ім'я. У "ранзі" популярності, якщо так можна висловитися, Св. Микола стоїть відразу за Іоаном Хрестителем перед Св.Петром і Павлом. 

Responsive image

Серед відомих поляків були Миколай Коперник (1543), Миколай Траба (1422), перший офіційний Предстоятель Польщі, Миколай Рей (1569), батько польської літератори Миколай з Хшанова і Миколай з Кракова (обидва з XVI століття), Композитори Миколай з Курова, архієпископ Гнезненський в 1409-1411 роках, генеральний вікарій королівства під час правління короля Владислава Ягелло, Миколай Сеп Шажинський (1581), воєвода Міклай Радзивілл (1616).
У Польщі знаходиться 52 містечка, назва яких походить від імені Миколая, серед них Миколайки і Міколов.
З днем Св.Миколая пов'язане прислів'я: «на Миколая залишай віз, запрягай сани». А коли йде сніг, кажуть, що це Св. Миколай трясе своєю бородою.
 

Responsive image

blog
Новости

Поляки масово отримують повістки на війскові навчання. 8.12.2022

 • 8.12.2022

У Польщі чоловіки почали отримувати повістки на військові навчання. 

Один з жителів міста Серадз був запрошений до місцевого військового призовного пункту (WCR), де його попросили заповнити анкету. Він повинен був повідомити про сімейний стан, кваліфікацію, освіту та групу крові. Про це він повідомив у редакцію noizz.pl.

За його словами, він не проходив ніяких медичних або психологічних обстежень. Незважаючи на це, він отримав категорію А – тобто придатний до військової служби. Потім йому дали підписати документ на місячні навчання, які завершаться військовою присягою. Навчання пройдуть у березні 2023 року.

Міхал не приховує свого здивування всією ситуацією. Він працює ІТ-спеціалістом і ніколи раніше не був пов'язаний з армією.

Для перевірки інформації журналісти подзвонили в WCR-там підтвердили, що розсилають повістки, а потім видають направлення на навчання. У центральному WCR сказали, що описаний випадок чоловіка відповідає закону "Про захист Батьківщини" (президент Польщі підписав його в березні), згідно з яким у навчаннях можуть взяти участь близько 200 тисяч осіб. Крім того, близько 17 тис.особи можуть бути призвані на військову службу за контрактом.

- Будь-яке рішення можна оскаржити, якщо хтось вважає, що його ситуація цьому не відповідає, – додали в центральному WCR.

Призвані на військові навчання можуть розраховувати на компенсацію за відсутність на роботі, наприклад, капітан - 184,95 злотих, а рядовий-117,13 злотих на день.
Ухилення або неявка у військову частину в зазначений день тягне за собою накладення штрафу або навіть позбавлення волі.

blog
Новости

Rammstein - Sone(Кавер українською мовою)8.12.2022

 • 8.12.2022

Rammstein - Sone(Кавер українською мовою)
Німецький гурт Rammstein від самого початку підтримував Україну в боротьбі проти російського окупанта. 
Rammstein назвав дії Росії жахливою агресією.

Rammstein - Sone (переклад на українську)
Раз, два, три, чотири, п'ять, шість, сім, вісім, дев'ять, стій!

 Промінь сонця ждуть усі
Хто боїться, хтось вже ні
Променить в очах моїх
Вже сьогодні не зайде
Хай весь світ лічбу веде:

 Раз, надходить сонце
Два, стрічайте сонце
Три, найяскравіша із усіх зірок це
Чотири, дивіться, сонце

 Сонце з моїх рук горить
Засліпить або спалить
Коли рветься із долонь
На лице сіда вогонь
Вже сьогодні не зайде
Хай весь світ лічбу веде:

 Раз, надходить сонце
Два, стрічайте сонце
Три, найяскравіша із усіх зірок це
Чотири, дивіться, сонце
П'ять, вже близько сонце
Шість, прямує сонце
Сім, найяскравіша із усіх зірок це
Вісім, увага, сонце

 Сонце з моїх рук горить
Засліпить або спалить
Коли рветься із долонь
На лице сіда вогонь
І у грудях вже палає
Наші втрати заповняє
Кроком впевненим ідем
Хай весь світ лічбу веде:

 Раз, надходить сонце
Два, стрічайте сонце
Три, найяскравіша із усіх зірок це
Чотири, дивіться, сонце
П'ять, вже близько сонце
Шість, прямує сонце
Сім, найяскравіша із усіх зірок це
Вісім, увага, сонце...
«Rammstein» — німецький індастріал-метал гурт, створений взимку 1994 року в Берліні. Музику колективу експерти віднесли до напряму «ноє дойче герте», в той час як оглядач Пітер Мюллер назвав її «грубою силою», а самі музиканти одного разу охарактеризували свій стиль як «танцювальний метал»

 

blog
Новости

Мошенники Польши или как не попасть на крючок.5.12.2022

 • 5.12.2022

Мошенники Польши или как не попасть на крючок. 

Фейковые текстовые сообщения, платежные ссылки, фишинговые Blik-коды все эти манипуляций могут делать мошенники, чтобы лишить вас ваших денег на карте.
В наш время возможностей становится все больше, а интернет-преступники подходят к делу творчески,
каждый новый способ лучше и эффективнее предыдущего. 

Ниже мы обозначим самые распространенные способы похищения денег с помощью кода Blik:
К вам звонит представитель банка, говорит, что с вашей карты кто-то
пытался сделать перевод и, чаще всего, говорит по-русски или
украинском языках. 
Вор! 
Положите трубку и позвоните на
настоящую горячую линию вашего банка!
Вы получили смс о переводе блик на телефон, чтобы его получить надо
перейти по ссылке ниже. Киберпреступлений! Нажав на ссылку и
заполнив данные, вы потеряете все средства со своего счета.
Сервисные объявления вроде "OLX". Заинтересовавшись Вашим товаром,
«человек в капюшоне» предлагает сразу за него заплатить, через
ссылку, в которой вы вводите данные карты до зачисления средств и при заполнении, средства с Вашего
счета успешно перейдут на счет к мошенникам. 
Отдавайте товары лично или
предлагайте оплату при получении!

В социальных сетях приятель просит о займе? Убедитесь, что это
именно он, позвоните!

Не стоит действовать под влиянием сильных эмоций, ведь тогда можно стать легкой жертвой. 
Не нужно делиться кодом с кем-либо или утверждать платежи, за которые вы не несете ответственности. Это сводит шансы мошенников на успех практически к нулю.

Будьте осторожны!!!  Не дайте обмануть себя мошенникам!!!